Kotlety z cukinii i kaszy gryczanej

Lubię kotlety. Lubię zarówno kotlety z mięsa mielonego, jak i kotlety wegetariańskie, np. kotlety z warzyw i kaszy. Poznaj mój ostatni hit: kotlety z cukinii i kaszy gryczanej.

kotlety wegetariańskie z cukinii

Ponieważ mamy sezon na cukinię, a przynajmniej ostatnio cukinia bywa w promocji ;) to warto ten czas wykorzystać. Ja go wykorzystuję wyśmienicie i jadam cukinię na różne sposoby. Czasem robię placuszki z cukinii, czasem jem cukinię z makaronem, a czasem dodaję do sałatki.

Bardzo lubię też połączenie cukinii z kaszą gryczaną lub jaglaną. Zazwyczaj po prostu mieszam ugotowaną kaszę z podsmażoną cukinią, dodaje pomidory, groszek, jakieś pestki i przyprawy. Ale ostatnio zaszalałam! Zmieszałam kaszę i cukinię i zrobiłam z tej mieszanki pyszne kotlety wegetariańskie!

Takie kotlety z cukinii i kaszy gryczanej możecie doprawić na swój ulubiony sposób. Co więcej, możecie z nimi fajnie eksperymentować, np. dodając groszek, pokrojone suszone pomidory czy grzyby.

kotlety z cukinii

 

Przepis na kotlety z cukinii i kaszy gryczanej znajdziesz tutaj

 

Mogą one stanowić podstawę dania, a mogę też zastępować węgle i warzywa do obiadu i leżeć koło jakiegoś mięsa :) Polecam podać je z lekkim sosem, np. jogurtowym lub orzechowym, ale w sumie keczup też się sprawdzi.

 


Jeśli lubisz kotlety wegetariańskie to polecam Ci także:


 

 

 

English version

Zucchini Burgers with Buckwheat

8 burgers

  • 1 medium zucchini, grated and squeezed dry
  • approx. 150 g buckwheat (50 g before cooking)
  • 2 garlic cloves
  • 1 small onion
  • 1 egg
  • 2 tablespoons of millet flakes (or oat flakes)
  • almond flour (or ground nuts)
  • salt, hot ground pepper to taste
  • coconut oil or olive oil for frying

Peel garlic and onion, chop finely and fry in a little oil. Set aside to cool. Then mix with bucketwheat and zucchini. Season to taste with salt and hot peppers.
Add beaten egg and cereal.
Mix everything thoroughly and let stand for about 5-10 minutes to make the flakes soften. If the mass is very pouring, add more flakes (but not more than 4 tablespoons).
Form burgers and coat them in almond flour.
Fry burgers, firstly covered, when they are more firmered let it cook for few minutes without cover until one side turns brown then flip them to the other side and cook again until brown.
Serve with vegetables and sauce, e.g. yogurt and garlic or tzatziki.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz