Zupa ziemniaczana z grzybami

Dziś przepis na prostą i szybką zupę – zupa ziemniaczana z grzybami – przepis z kuchni czeskiej. Zrób, spróbuj i powiedz jak Ci smakuje :)

W Czechach byłam dwa razy w życiu. Raz będąc szkrabem wielkości cielaka, drugi raz przejazdem, na noc… Tego pierwszego razu nie pamiętam za bardzo, jedynie obiad jaki tam jedliśmy, jakieś kluchy bodajże. Drugi raz utkwił mi i to bardzo w pamięci, ale intymnych szczegółów z mojego nastoletniego życia zdradzać raczej nie będę, co by nie zgorszyć nikogo ;)

Kuchnia Czeska jest tak naprawdę mi obca. Nie miałam z nią wiele do czynienia, raz, może dwa razy jadłam jakieś pseudo-czeskie knedle/buchty, jak podejrzewam gotowce ze sklepu. Nie ukrywam smakowały mi one i to bardzo, ale teraz nie mam do czynienia z tego typu daniami, bo dla jednej osoby nie chcę się robić.
Miałam ogromne problemy ze znalezieniem jakiegoś odpowiedniego dla mnie przepisu z kuchni czeskiej, przeglądała polskie, czeskie i anglojęzyczne strony. Trafiałam na same ciężkie dania, a to nie dla mnie, przynajmniej nie w tym życiu ;)
Ale nie poddawałam się i pewnego razu mój wzrok zatrzymał się na ciekawie wyglądającej zupie i do tego prostej w wykonaniu :-) I tym samym zupa ziemniaczana z grzybami została ugotowana :)

 

Zupa ziemniaczana

Zobacz też inne przepisy na zupę:

 

 

Zupa ziemniaczana z grzybami
Author: Agata Kurczak Chmielewska
4 porcje
Ingredients
  • 4 ziemniaki
  • garść suszonych grzybów lub 250 świeżych
  • pietruszka, marchewka, seler
  • 3 ząbki czosnku
  • cebula
  • natka pietruszki
  • po dwie łyżki mąki i masła
  • sól, majeranek, ziele angielskie i listek laurowy
Instructions
  1. Obierz i umyj wszystkie warzywa. Pokrój warzywa i grzyby w małe kawałki (ja pokroiłam marchew w plasterki, ziemniaki w kostkę, grzyby połamałam, a pietruchę i seler po prostu w mniejsze kawałki). Cebulę zostawiłam w całości. Warzywa wrzuciłam do garnka, zalałam litrem wody i dodałam listek laurowy i ziele angielskie. Doprowadziłam do wrzątku, a potem gotowałam an małym ogniu. Grzyby ugotowałam w osobnym garnku.
  2. Gdy warzywa były miękkie, część wyciągnęłam, a resztę zmiksowałam blenderem. Zagęściłam zasmażką z mąki i masła. Dodałam resztę warzyw, grzyby, trochę wody z grzybów. Doprawiłam do smaku majerankiem, lubczykiem i sosem sojowym, a następnie dodałam zgnieciony czosnek. Na koniec należy posypać pietruszką, o czym ja zapomniałam, mimo, że specjalnie po to ją kupiłam ;).

 

Przepis pochodzi z RecipeZaar.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

17 Responses

Dodaj komentarz