Przekąski na święta – ciasto francuskie z kurczakiem

Fajny pomysł na przekąski na święta – ciasto francuskie z kurczkiem w postaci tzw. finger food – czy jedzenia do ręki.

Pyszne na ciepło i na zimno, a w dodatku z mięsem, więc i Panom będą smakować.

przekąski na święta z ciasta francuskiego

Przepisów na przekąski z ciasta francuskiego już trochę u mnie na blogu znajdziesz. Było ciasto francuskie ze szpinakiem w postaci sakiewek, były paluszki z ciasta francuskiego z szynką i serem, było tez ciasto francuskie z pieczarkami.

Wszystko oczywiście w formie małych przystawek, które można złapać w palce na domówce czy imprezie Sylwestrowej. Ale nie tylko!

ciasto francuskie z kurczakiem

Ciasto francuskie idealnie się sprawdzi także w czasie świąt, zwłaszcza w II dzień świąt, gdy odwiedzamy znajomych lub dalszą rodzinę. Zwykle goście przejedzeni są już pierogami i ciastami, a „tradycja” nakazuje czymś do jedzenia ugościć.

Ponieważ jestem przeciwna staniu w kuchni w czasie świąt proponuję Wam właśnie takie przekąski na święta – ciasto francuskie z kurczakiem.

przekąski na święta

 

Takie przekąski z ciasta francuskiego robi się bardzo szybko, są lekkie i pyszne na zimno, jak i na ciepło.

zapisz się na newsletter eksperymentalnie

Ciasto francuskie z kurczakiem – przekąski na święta

  • arkusz ciasta francuskiego
  • pierś z kurczaka
  • ser żółty
  • przyprawa do kurczaka – gotowa mieszanka lub ulubione przyprawy (np. mielona papryka, tymianek, bazylia)
  • sól, pieprz
  • jajko do posmarowania ciasta
  • olej/oliwa do smażenia kurczaka

Pierś z kurczaka opłucz pod bieżącą wodą, osusz, pokroj w paski i obtocz w przyprawach. Usmaż na oleju lub oliwie. Odstaw do przestygnięcia. Nie smaż za długo, bo kawałki mięsa będą jeszcze pieczone razem z ciastem francuskim i mogą wyjść przesuszone.

Ciasto francuskie pokrój w prostokąty wielkośc 3,5 x 12-15 cm.

Ser żółty pokrój w paski.

Na każdym prostokącie rozłóż paski sera żółtego i wraz z ciastem obwiń nimi kawałki kurczaka. Rozkładaj na blaszcze wyłożonej papierem do pieczenia zostawiają kilka centymetrów odstępu między jednym a drugim – urosną w czasie pieczenia i jak będą zbyt blisko siebie to się posklejają.

Ciasto posmaruj z wierzchu roztrzepanym jajkiem.

Wstaw do piekranika nagrzanego do 170 st. Celsjusza i piecz ok. 1o-20 minut do ładnego zbrązowienia z wierzchu.

A jeśli chcesz otrzymywać co jakiś czas informacje o konkursach i ciekawych przepisach to zapisz się do mojego newslettera – o tu.

Inne pomysły na przekąski na święta to:

 

 

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

Dodaj komentarz