Zaskocz w Wigilię

W każdym domu Wigilijny stół wygląda trochę inaczej. U jednych jest barsz z uszkami, u innych zupa rybna. U jednych Wigilia bez klusek z makiem to nie Wigilia, a u innych obowiązkowo muszą pojawić się pierogi. Co dom to inna tradycja. A gdyby tak w tym roku trochę zrewolucjonizować święta, podać nowe dania, a przy tym ułatwić sobie prace w kuchni?
Ja nie należę do tradycjonalistów, nie lubię schematów, nie lubię- bo tak wypada, bo tak jest od lat, co powiedzą sąsiedzi. Lubię próbować, testować, sprawdzać. Stąd też pomysł, aby pokazać Wigilijny stół w trochę innym świetle.

Zamiast smażonego karpia, przy którego przyrządzaniu spędzamy mnóstwo czasu proponuję upiec łososia, pysznie i szybciej- klik.

bat_los1

Pierogi? Wszyscy je uwielbiamy, zwłaszcza te domowej roboty, ale właśnie roboty przy nich co niemiara, więc może zamiast tradycyjnych pierogów zrobić pierożki z gotowego ciasta francuskiego? – klik
Można je zrobić z kapustą i grzybami (część kapusty podać jako osobne danie- klik) albo bardziej odważnie z fetą i łososiem (tym co piekliśmy zamiast karpia)- klik. Możliwości jest ogrom!- klik

wigilia

Kocham krokiety, ale jest z nimi podobnie jak z pierogami: najlepsze domowe, a pracy przy nich dużo. Zatem może zamiast krokietów małe babeczki na słono- klik? W kształcie choinek by było bardziej świątecznie :-) – klik

babeczki na słono

Nie wiem jak u Was, ale u mnie zawsze musi się pojawić gotowana brukselka i ziemniaki na Wigilijnym stole. To takie codzienne. Można przecież zrobić coś nowego, zamiast tłuczonych ziemniaków, podac brukselkę z soczewicą- klik, coś nowego i bardzo smacznego.

brukselka-z-soczewica

Odważnie? Do odważnych świat należy!

 

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

5 odpowiedzi

  1. U mnie Wigilia jest zawsze bardzo tradycyjna. I ja to właśnie lubię – na co dzień kombinuję i próbuję nowych smaków, a w Święta wracam do tego co znane i pyszne :) Wigilia bez pierogów, uszek i barszczyku…? Nie do pomyślenia :)
    Oczywiście, kiedy jestem w domu, bo duńska Wigilia to dopiero rewolucja ;)

Dodaj komentarz