szparagi z jajkiem w koszulce

Szparagi i jajka w koszulce

Szparagi lubię do tego stopnia, że mogę je jeść bez niczego. Białe szparagi tylko ugotowane, a szparagi zielone na surowo. Nie potrzebuję w tym temacie kombinować czy eksperymentować. Szparagi same w sobie są przepyszne.

Jednak czasem jakiś dodatek do nich jest porządany. Takim dodatkiem mogą być jajka. Można zrobić omlet ze szparagami, czy jajecznicę, albo szparagi + jajka w koszulce, gdzie płynne żółtko fajnie oblepi długie szparagi.

 

szparagi z jajkiem w koszulce

Takie szparagi z jajkiem w koszulce można podać zarówno na śniadanie, jak i na lekki obiad. A dla zdrowia dorzucić kiełki, np. kiełki słonecznika lub brokuł.

Jajka w koszulce

Jajka w koszulce to nie takie hop siup jak mogłoby się wydawać. W sumie jest kilka sposobów na ich zrobienie, ja podaję swój sprawdzony sposób, który nigdy mnie nie zwiódł :)

Białe szparagi z jajkiem w koszulce
2 porcje

  • pęczek białych szparagów
  • szczypta soli i pieprze
  • 2 jajka
  • masło do polania
  • ulubione kiełki

Szparagi oczyścić, delikatnie zeskrobać wierzchnią skórkę i odłamać zdrewniałe końcówki. Następnie ugotować na parze lub w pozycji stojącej w specjalnym garnku (np. takim ).
Jajka w koszulce możemy przygotować rozbijając po jednym jajku do wrzącej wody z dodatkiem octu lub prostszą metodą – nakładając na kubek folię spożywczą, robiąc w niej wgłębienie, smarując olejem i wlewając jajko- należy uważać by nie rozlać żółtka (poniżej instrukcja foto). Następnie folie należy skleić w woreczek i włożyć go do wrzącej wody gotując ok. 4-5 minut. Dzięki posmarowaniu olejem jajko łatwiej odejdzie od folii.
Na talerzach rozłożyć szparagi, na wierzch położyć po jajku, polać masłem i posypać kiełkami.
Posypać do smaku solą i pieprzem.

jajko w koszulce

 Prawda, że jajka w koszulce można w prosty sposób zrobić?

Jeśli tak jak ja uwielbiasz szparagi to też przepisy też moga cię zainteresować:

 

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

Dodaj komentarz