Powiem Ci gdzie zjeść dobrą zupę

Jest takie miejsce we Wrocławiu co sie Zupa zowie.
Nie zgadniecie co tam można dostać!
Zupę można dostać. No dobra, może nie dostać, ale kupić i zjeść już tak.
Dlaczego piszę o tym miejscu? Bo rozkochało mnie w sobie od pierwszego wejścia.
Już piszę dlaczego.

zupa wrocław
Zupa to miejsce niewielkiej wielkości, ukryte tuż przy wrocławskim rynku. Urządzone z pomysłem, w ala ekologicznym nurcie – lada i taborety z drewnianych palet, drewniane łyżeczki i świeże zioła jako ozdoba. Dominuje tu kolor pomarańczowy z żółtymi dodatkami, a główni bohaterowie to marchewka, dynia i inne warzywa.
Codziennie lub prawie codziennie pojawia się nowa zupa, a wybór zup jest ogromny.

zupa we wrocławiu
Na jaką dziś masz ochotę: na ostro czy łagodnie, z mięsem czy wegetariańską. Bezglutenowa i wegańska też się znajdzie. Upał doskwiera? – wybierz chłodnik, też go dostaniesz.
A dodatek jaki sobie życzysz? Grzanki ziołowe czy paprykowe? Sezam, a może słonecznik? Może parmezan lub mozzarella? Dodatki za free, więc szalej dusza ile chce!

zupa
Nie możesz się zdecydować, którą zupę wybrać? Poproś o mini porcję na spróbowanie, zapytaj kucharza co poleca, skosztuj i wybierz swojego faworyta.
Rynek nie jest Ci po drodze? Żaden problem. Zadzwoń, a zupę dostarczą Ci pod drzwi. Tylko spiesz się, bo zupy znikają bardzo szybko i wybór wraz z upływem dnia się kurczy.

Osobiście polecam krem z brokułów lub groszku, albo krem z kukurydzy z mleczkiem kokosowym. A miejsce tak jak już pisałam urzekło mnie od pierwszej wizyty. Jedyne co mi nie pasuje to te łyżeczki, dziwnie się nimi je ;)

Kurczak poleca!

 

Zupa
ul. Szewska 24/26, 50-139 Wrocław
tel. 733 873 307
www.zupa.wroclaw.pl

 

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

Dodaj komentarz