Wegański Likier Kokosowy

Likier kokosowy cieszy się w moim domu dużym powodzeniem. Dlatego postanowiłam zrobić wersję dla mojej wegańskie koleżanki, czyli wegański likier kokosowy.

Brzmi dla Ciebie strasznie? Nie masz podstaw do obaw, po prostu to trochę inna wersja likieru kokosowego, gdzie zamiast mleka skondensowanego użyłam mleczka kokosowego. Żadnych tajemniczych wegańskich składników w nim nie ma. Sam likier natomiast smakował także moim niewegańskim znajomym, więc i Tobie polecam go zrobić, bo jest naprawdę mocno kokosowy i pyszny.

likier kokosowy z mleczkiem kokosowym

W zależności od tego jak słodkie likiery lubisz daj więcej lub mniej cukru pudru. Moja wersja (ze 100g cukru pudru) jest średnio słodka – znaczy dla mnie bardzo słodka, ale ja mało słodkości jadam, więc dla fanów mocno słodkich smaków może to być za mało.
 

 

Ponieważ różne wiórki (od różnych firm) różnie wchłaniają alkohol może się tak przytrafić, że wiórki wchłoną cały alkohol i nie będzie co z nich wyciskać. Jeśli tak się stanie, wlej do nich małą puszkę mleczka kokosowego i wtedy wyciśnij akohol.

Wegański Likier Kokosowy
Author: Agata Kurczak Chmielewska
Pyszny likier na mleczku kokosowym
Ingredients
 • 50 g wiórek kokosowych
 • 150 – 200 ml wódki (w zależności jak mocny ma być likier)
 • 400 ml mleka kokosowego
 • 100 g cukru pudru
 • ew. 200 ml mleczka kokosowego dodatkowo
Instructions
 1. Wiórki kokosowe zalej wódką i odstaw na minimum 4 dni pod przykryciem. Po tym czasie odsącz alkohol – wyciśnij np. przez gazę. Jeśli wiórki wchłonęły cały alkohol i nie ma płynu do odciśnięcia zalej je 200 ml mleczka kokosowego i wtedy wyciśnij.
 2. Mleko kokosowe przelej do rondelka i dodaj cukier. Podgrzewaj ciągle mieszając aż cukier się rozpuści. Jeśli chcesz bardziej słodki likier to dodaj więcej cukru pudru. Garnuszek zdejmij z ognia i odstaw do przestygnięcia.
 3. Przestudzone mleko z cukrem wymieszaj z alkoholem i dodaj alkohol (wódkę wyciśniętą z wiórek).
 4. Przelej do butelki.
 5. Likier schładzamy w lodówce. Przed podaniem wstrząśnij butelką.

 Na bogu znajdziesz też przepisy na inne domowe likiery:

vegan coconut liqueur recipe

English version

Vegan Coconut Liqueur Recipe

 • 50 g shredded coconut
 • 150 ml of vodka (or 200 ml if you want stronger)
 • 400 ml coconut milk
 • 100 g powdered sugar (or more if you want more sweet)
 • ad. 200 ml coconut milk

Put shredded coconut and vodka in jar, cover and set aside for 4 days.
After that time, strain the coconut f.e. using gauze. If the coconut absorbed all the alcohol and there is no liquid to strain, pour 200 ml of coconut milk and then strain it.
In small pot mix coconut milk and sugar. Bring to a low boil, stirring frequently until sugar will dissolve. If you want more sweet liqueur to add more powdered sugar.
Remove the pot from the heat and set aside to cool.
Mix with coconut alhocol and pour into bootle.
Store in the refrigerator and shake well before using.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

Dodaj komentarz