Śniadanie na świeżym powietrzu w Warszawie – Targ śniadaniowy

Śniadanie na świeżym w powietrzu w Warszawie? Czemu nie, nawet w wielkim mieście to możliwe. Wystarczy pomysł, organizacja i już od 2 lat w kilku miastach weekend w weekend odbywa się Targ Śniadaniowy.

śniadanie w Warszawie

Ideą Targu Śniadaniowego jest wspólna celebracja śniadań na świeżym powietrzu. Jak wiadomo, śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i należy zadbać by było zdrowe, smaczne i jedzone w miłej atmosferze. A to wszystko mamy na Targu: świeże powietrze, możliwość spotkania się ze znajomymi, zdrowe jedzenie, zwykle robione na miejscu na Twoich oczach, forma pikniku i możliwość relaksu.

targ śniadaniowy Warszawa

W Warszawie Targ Śniadaniowy organizowany jest na Powiślu, Mokotowie, Żoliborzu i na Woli. Ja ostatnio miałam okazję odwiedzić Targ Śniadaniowy na Mokotowie, naprzeciwko Królikarni – tu mam najbliżej, tu najszybciej mogę dotrzeć ;)

Przestrzeń przeznaczona na Targ jest naprawdę całkiem spora, przynajmniej na taką wyglądała, z samego rana, gdy jeszcze tłumów na śniadaniu nie było. Jest miejsce przy stolikach, jest też miejsce na ławeczkach. Choć wiele osób jadło spacerując sobie i dokupując nowe smakowitości.

śniadanie na świeżym powietrzu

Ja przyznam szczerze, że miałam problem z podjęciem decyzji co kupić. Nie chciałam się obżerać (szłam potem na II śniadanie), ale wybór był tak ogromny, że z podjęciem decyzji co zjeść miałam ogromny problem.
Problem też mogą mieć osoby na diecie bezglutenowej, gdyż większość śniadań to coś z mąką pszenną: pierogi, naleśniki, pieczywo. Ale kiełbasę, sery czy koktajle też się znajdą.

Ponieważ Targ Śniadaniowy otwarty jest do godziny 16 to można tu przyjść także na obiad (lub do obiadu zostać). Na obiad dostaniemy pierogi, golonkę, pieczone kiełbasy czy domowej roboty makaron. Do wyboru do koloru.

targ śniadaniowy Mokotów
Podoba mi się idea leniwych, weekendowych śniadań. Możemy iść na nie sami i przemyśleć z rana (jeszcze o świeżym umyśle) trapiące nas sprawy, lub wykorzystać sobotni / niedzielny poranek na spotkanie ze znajomymi. Targ Śniadaniowy jest fajny z jeszcze jednego powodu: jest dobry dla rodzin z dziećmi, które mogą zabrać kocyk i rozłożyć się na trawie dając dzieciom się wyhasać ;)

https://youtu.be/SARj976td-A

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *