Share week 2015 – Polskie Blogi Warte Czytania!

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym postanowiłam wziąć udział w – czyli podzielę się z Wami linkami do blogów, które warto obserwować i czytać.

 

share week

W zeszłym roku polecałam Wam 3 blogi, które nadal polecam, ale ponieważ moja “lista RSS” w feedly jest długa, to postanowiłam, że w tym roku wrzucę linki do innych blogów, które warto śledzić. Tak w ogóle polecam Wam przy okazji aplikację Feedly – dodajesz sobie linki do blogów czy stron, które są dla Ciebie z jakiś względów ważne, które chcesz obserwować, czytać i nie chcesz przeoczyć żadnego wpisu. Feedly jest zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i w formie aplikacji na smartfona i pozwala posegregować czytane blogi i strony kategoriami. Wpisy, które Cię interesują możesz zachować na później, wysłać do innej aplikacji np. Pocket, Evernote czy Instapaper (jest ich dużo więcej, zwłaszcza w wersji płatnej)lub podzielić się linkiem w sieciach społecznościowych. Aktualizuje się na bieżąco (online) i wreszcie dzięki feedly nic mnie nie omija.

feedly

Wracając jednak do tematu wpisu, ja w obserwuję i czytam ponad 300 blogów (95% to blogi), połowa z nich to blogi zagraniczne, co daje ok. 150 polskich blogów, którymi chciałabym się z Wami podzielić. A mam wybrać tylko 3 najlepsze. Nie jest to proste zadanie, oj nie. Dlatego z każdej większej kategorii wybiorę tylko jeden. Wyodrębniłam sobie 3 główne kategorie (mam ich 26):

  • do poczytania (przyjemne, ale wartościowe)
  • inspirujące (organizacja czasu, życia, siebie)
  • zawodowe (o pracy, freelance czy marketingu)

Zrezygnowałam ze znanych blogów o dużych zasięgach, bo je pewnie znacie, a ja chcę Wam pokazać te mniej znane, które są moim zdaniem na prostej drodze do szybkiego wzrostu czytelników – ze względu na styl pisania, wartość i edukacje.
Pod tymi 3 głównymi wymienię też kilka innych, na które warto zwrócić uwagę i które bardzo lubię czytać.

Moja Trójka w Share Week 2015 to:

1. Do poczytania – Sprytnie.pl
Co prawda fanką blogów parentingowych nie jestem – nie mam dzieci, w najbliższej przyszłości nie planuję ich mieć, więc tematyka jest mi daleka. Jednak Stella (autorka bloga) porusza też inne tematy, pięknie ubiera treści w słowa, a słowa w zdania, zdania natomiast tworzą płynną całość, zawsze zakończoną pointą, przy której nie da się nie zatrzymać choć na chwilę i pomyśleć…

2. Inspirujące – Krótkiporadnik.pl
Jak ogarnąć życie. Ja swoje od jakiegoś czasu próbuję mocniej ogarnąć i wkręciłam się w tego typu treści. Czytam, testuję różne opcje organizacji czasu i siebie, a następnie wybieram najlepsze dla siebie. Ten blog chyba najbardziej przypadł mi do gustu, dlatego wpada do głównej trójki.
Update: teraz dopiero zorientowałam się, że blog ten zwyciężył w konkursie Blog Roku 2015 w kategorii Życie i społeczeństwo, więc taki mało znany to na pewno nie jest ;)

3. Zawodowe – Biznesowe Info
Blog dla Przedsiębiorczych. Trcohę o pracy na własny rachunek, trochę o blogowaniu, trochę o motywowaniu się do pracy. Naprawdę bardzo ciekawe treści i fajnie napisane.

Inne blogi, które lubię czytać i którymi chcę się z Wami podzielić  w ramach Share Week 2015 to:

  • MieszkankaWarszawy.pl – kocha Warszawę jak ja, cieszy sie życiem tak jak ja bym chciała, a jak się wkurzy to jest ostre pierdolnięcie, które pamiętasz na zawsze!
  • PaniSwojegoCzasu.pl – nie każdy tekst do mnie przemawia, nie z każdym rozwiązaniem się zgadzam lub chcę je wdrożyć w życie, ale wiele pomysłów i propozycji wykorzystałam u siebie i jestem z tego zadowolona.
  • AntyApps .pl czy t blog czy portal, ciężko rozróżnić, jednak nie jedną fajną aplikację tu wylukałam.
  • Manufaktura-radosci.blogspot.com – chyba sama nazwa mówi za siebie!

A Ty jakie blogi czytasz i polecasz? Podziel się nimi ze mną lub też weź udział w !

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

5 odpowiedzi

Dodaj komentarz