Mam ochotę na… – czyli planujemy co zjemy 6

W tym tygodniu w cyklu “Mam ochotę na…” czyli co na obiad, śniadanie itd. nie będzie przepisów na obiad, pomysłów na śniadanie itd. Zbliża się Halloween, nie nasze święto, ale każdy pretekst do świętowania jest dobry. Dlatego w tym tygodniu będą pomysły na imprezę, tzw. finger food. Przepisy na przekąski słone, słodkie, na jeden raz.

Zaczynamy od przekąsek na imprezę na słono! Hitem każdej imprezy na jakiej jestem są zawsze parówki w cieście francuskim. Chyba wszyscy je uwielbiają, bo znikają najszybciej.

parówki w cieście francuskim

 

Ciasto francuskie tak ogólnie jest wdzięcznym elementem przystawek na imprezę. Można z nich wyczarować cuda i zrobić z przeróżnymi dodatkami. Np. poduszeczki z ciasta francuskiego z suszonymi pomidorami, fetą i wędzonym łososiem.

przekąski z ciasta francuskiego

 

Jeśli ktoś jednak nie lubi ciasta francuskiego lub nie ma do niego dostępu to proponuję wytrawne babeczki. Babeczki z suszonymi pomidorami i fetą są bardziej sycące, ale i one nie wymagają talerza i sztućców, przez co są idealne na imprezę! :)
Bardziej zdrowa opcja to babeczki gryczano-orkiszowe z pomidorami.

przekąski z suszonymi pomidorami

przekąski na imprezę

 

Jeśli mięso musi być to proponuje mini kotleciki z mięsa mielonego

kotleciki z mięsa mielonego

 

Na imprezach popularne są też sałatki, a tradycyjna sałatka jarzynowa z majonezem ma chyba najwięcej zwolenników. Do wódki pasować też będzie sałatka śledziowa ;)

sałatka jarzynowa

sałatka śledziowa z olejem

A na słodko też babeczki. Może babeczki kakaowo-kokosowe?

babeczki kakaowo-kokosowe

 

A jeśli szukasz indpirujących dekoracji na Halloween to zapraszam na mój profil na Pinterest

Halloween

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

2 odpowiedzi

  1. Uwielbiam oglądać twoją stronę. Gdzieś zapodziałam twój nr telefonu a dzisiaj obiecałam dzieciom że będziemy piekli babeczki – więc siedzę i szperam po twoich przepisach, ale wszystkie babeczki są tak pociągające, że nie mogę się zdecydować. No cóż musze coś wybrać -odezwę się jak upiekę- aby się [pochwalić
    Beata

Dodaj komentarz