Koktajl truskawkowo-waniliowy

Niektórzy się dziwią dlaczego ja lubuję się Nowym Świecie.

Tam chcę chodzić na spacery, tam ciągnę jak jestem w centrum i mam chwilę, tam coś jest co mnie przyciąga.

Nie jest to tłum, hałas i obijanie się o ludzi, to mnie akurat bardzo denerwuje, ale…

Ale mam tam i w „bliskim pobliżu” sprawdzone lokale, gdzie podają najlepsze koktajle mleczno/jogurtowo- owocowe jakie miałam okazję pić. Iście owocowe, nie słodzone cukrem (nie lubię i wybrzydzam), kolorowe i co ciekawe niesamowicie sycące. Zawsze biorę z owocami jagodowymi, na jogurcie naturalnym i bez cukru i… odpływam z uśmiechem na twarzy :)

kokajl truskawkowo-waniliowy

Jako, że mamy sezon na truskawki i inne pyszne owoce, zaczęłam robić w domu owe koktajle. Kombinuję ze smakami, kombinuję z owocami, kombinuję z jogurtami i wiecie co- na Nowy Świat już mnie nie ciągnie i pewnie do jesieni to się nie zmieni :)

Koktajl truskawkowo-waniliowy

Dziś zapraszam na koktajl truskawkowy, najprostszy z najprostszych choć w sumie troszkę podrasowany. Najprostszy koktajl to dla mnie z samymi truskawkami i jogurtem naturalnym, a tu dałam dodatkowo jogurt waniliowy, który zakupił LLordzik i który wpadł mi w rękę.
Owy jogurt delikatnie posłodził koktajl i nadał waniliowego aromatu. Jogurt waniliowy spokojnie można zastąpić ziarenkami wanilii, na pewno będzie zdrowiej, ale mi ten jogurt sam wpadł w łapki ;)

kokajl truskawkowo_waniliowy

Koktajl truskawkowo-waniliowy

2 szklanki

  • 1 szklanka truskawek
  • 1 szklanka jogurtu naturalny
  • 1/2 szklanki jogurtu waniliowego
  • ewentualnie trochę cukru lub miodu

Truskawki pozbawiamy szypułek, płuczemy i wrzucamy do większego kubka/miksera. Truskawki miksujemy, zalewamy jogurtami i ponownie miksujemy. Jeśli koktajl jest mało słodki dodajemy trochę cukru lub miodu .

English version

Strawberry-Vanilla Smoothies Recipe
Serves: 2

  • 1 cup of strawberries
  • 1 cup natural yoghurt
  • 1/2 cup vanilla yogurt
  • sugar or honey (optionally)

Strawberries deprive the stems, rinse and toss into a larger cup / blender. Pour the yogurt and blend. If you need, add a little sugar or honey.

 

Truskawki 2012

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

37 odpowiedzi

  1. Uwielbiam koktajle, a najbardziej właśnie z truskawkami.Niestety niedługo sezon się kończy i będzie trzeba zastąpić truskawki czymś innym.Pewnie skończy się na porzeczkach ;) Co do dodania jogurtu to bardzo fajny pomysł, dzięki temu koktajl jest urozmaicony.

  2. Uwielbiam koktajle, a najbardziej właśnie z truskawkami.Niestety niedługo sezon się kończy i będzie trzeba zastąpić truskawki czymś innym.Pewnie skończy się na porzeczkach ;) Co do dodania jogurtu to bardzo fajny pomysł, dzięki temu koktajl jest urozmaicony.

Dodaj komentarz