Gdzie zjeść obiad w Warszawie – Restauracja Basico w centrum Warszawy

Znajomi często mnie pytają gdzie zjeść obiad w Warszawie smacznie i niedrogo. Zawsze mam problem z odpowiedzią, bo jest tyle fajnych miejsc, jak również tyle niefajnych. Ja dziś raczej chcę opowiedzieć o fajnym. Zatem gdzie zjeść obiad w Warszawie – w centrum, smacznie i za przystępną cenę?

gdzie zjeść obiad w Warszawie

Chcę Wam opowiedzieć o restauracji Basico w centrum Warszawy, która ściągnęła mnie do siebie lokalizacją i bardzo ciekawym menu. Wybrałam się tam ze znajomą, była niedziela, dzień wolny od pracy (tak, zrobiłam sobie o dziwo wolne) i bardzo słoneczny, ale nie upalny. Postanowiliśmy usiąść w ogródku, który był niewielki, ładnie zaaranżowany, choć widok za nim niestety zabija efekt – jakieś podwórko, które próbowano zakryć drzewkami. Taki mały minus, który w sumie nie wpływa na moją ocenę – drzewka w końcu będą wyższe, właściciele wiele na to nie poradzą, a ponadto można usiąść tyłem do tego widoku, co i ja zrobiłam :-)

restauracja Basico zgoda

Wystrój restauracji Basico jest bardzo przyjemny dla oka. Restauracja jest duża, kuchnia na widoku, więc można porozmawiać z kucharzami i popatrzeć im na ręce ;) Obsługa bardzo miła i pomocna – sama z siebie pomogła zdecydować się koleżance, który makaron jest smaczniejszy.

restauracja Basico zgoda

Z uwagi na moją nietolerancję glutenu (nietolerancję, a nie celiakię, więc odrobina tego białka nie powoduje u mnie ogromnych problemów, czasem brzuszek poboli i się w balonik wydyma). Stąd też mimo grzanek w zestawie postanowiłam zamówić sałatkę Cezar – zwykle to właśnie ją zamawiam, gdy jem obiad na mieście – lubię, przez co makarony mnie tak nie kuszą.

Koleżanka zamówiła makaron i z tego co pamiętam była zadowolona z wyboru. Zastanawiała się nad Tagliatelle z krewetkami, suszonymi pomidorami i rukolą i Tagliatelle neri z krewetkami, orzechami włoskimi i pomidorkami cherry. Jak już wspomniałam, kelnerka pomogła jej wybrać, bez zastanowienia wskazując na tagliatelle neri. Faktycznie był bardzo smaczny – pozwoliłam sobie spróbować. Jako przystawkę wzięłyśmy krem z zielonych warzyw z miętowym mascarpone, a do picia oczywiście latte – nie mogłam sobie tego odmówić ;)

gdzie zjeść obiad w Warszawie centrum

Z tego co widzę menu Basico się zmienia, co z jednej strony jest dobre, bo dostosowują je do pór roku, a z drugiej strony szkoda, bo nie ma już tego tagliatelle.

menu Basico zgoda

Ogólne wrażenia bardzo na plus. Daję 4+/6

Inne recenzje restauracji w Warszawie i innych miastach znajdziesz klikając tu.

Basico Zgoda
tel: 221150505
ul.Zgoda 3
Warszawa 00-018

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz