Wszystko, co powinieneś wiedzieć o urządzeniu do gotowania ryżu

Jeżeli prowadzisz własny lokal gastronomiczny, w którym przygotowuje się dużo potraw z ryżem, powinieneś pomyśleć o zakupie odpowiedniego urządzenia do gotowania ryżu. Dobry ryżowar znacznie ułatwi i przyspieszy to zadanie. Czym jest, jak działa, kiedy i jak prawidłowo wybrać to urządzenie? Te i mnóstwo innych cennych informacji znajdziesz w naszym artykule. Już teraz zachęcamy cię do jego lektury!

Kiedy warto zainwestować w dobry ryżowar?

Ryż zazwyczaj wykorzystuje się w dużych ilościach podczas przygotowywania potraw z zakresu kuchni azjatyckiej. Warto zaznaczyć, że pierwsze zautomatyzowane urządzenie do gotowania ryżu powstało w Japonii. Dlatego ryżowar to niezbędny sprzęt we wszystkich lokalach gastronomicznych, które zajmują się na co dzień przygotowywaniem sushi, dań kuchni tajskiej czy indyjskiej. Jeżeli gotujesz mnóstwo posiłków, których ważnym składnikiem jest ryż, również powinieneś zainwestować w wysokiej jakości tego typu urządzenie do ryżu.

Warto podkreślić, że wiele takich sprzętów cechuje duża uniwersalność. Mnóstwo ryżowarów można użyć również do termicznej obróbki kasz i innych ziaren, w tym quinoa. Wystarczy, że wsypiesz do pojemnika ziarna i zalejesz je odpowiednią ilością wody. Następnie ryżowar bez pomocy kucharza czy jego pomocnika ugotuje ryż albo kaszę.

Nie ma konieczności mieszania ich, a nawet nadzorowania tego procesu. Co ważne, proces gotowania ryżu przebiega bardzo szybko, co pozwoli ci zaoszczędzić wiele czasu. Dzięki temu zyskujesz szansę na wprowadzenie nowych dań z ryżem i kaszą do swojego menu.

Sushi z ryżem

Jak działa urządzenie do gotowania ryżu?

Co bardzo ważne, każdy może szybko i łatwo nauczyć się prawidłowej obsługi ryżowaru. Jego najważniejszą zaletą jest to, że od razu po ugotowaniu ryżu sprzęt automatycznie przełącza się na tryb podtrzymywania ciepła. Dzięki temu to danie nie przypala się, nie rozgotowuje się i jest stale gotowe do podania. A to doskonale umożliwia przygotowanie dużych ilości ryżu za jednym razem. Następnie można je stopniowo wykorzystać do zrobienia różnych dań albo jako ich dodatek.

Mnóstwo urządzeń do gotowania ryżu cechuje wbudowany termostat. A to z kolei pozwala łatwo wykryć stopień absorpcji wody przez ziarna. Jak zazwyczaj przebiega ten proces? Grzałki elektryczne podgrzewają wodę w zbiorniku, a ryż stopniowo ją absorbuje. Do tego czasu aż w pojemniku znajduje się głównie woda, osiąga ona temperaturę maksymalnie 100°C. W momencie, w którym ryż wchłonie większość tego płynu, temperatura w pojemniku zaczyna gwałtownie wzrastać powyżej tej wartości. A to znak dla urządzenia, że ziarna są już gotowe do spożycia. Wtedy termostat przełącza tryb gotowania na tryb podtrzymania ciepła ryżu albo kaszy.

Jak prawidłowo wybrać ryżowar do lokalu gastronomicznego?

Jeżeli jesteś zdecydowany na zakup urządzenia do gotowania ryżu do swojego lokalu gastronomicznego, kieruj się podczas tej czynności paroma najważniejszymi parametrami tego sprzętu. Przede wszystkim zwróć uwagę na pojemność ryżowaru, którą należy dopasować dobrze do swoich potrzeb. Jeżeli twój lokal gastronomiczny wyróżnia się serwowaniem wyłącznie zdrowych posiłków, zainwestuj w urządzenie do gotowania ryżu, w którym można przygotować go na parze. Zwróć uwagę również na moc tego sprzętu. Im jest ona większa, tym łatwiej ugotujesz dużą ilość ryżu w jednym czasie.

Gorąco zachęcamy cię do zakupu urządzenia do gotowania ryżu do swojego lokalu gastronomicznego. Wierzymy, że ryżowar znacznie przyspieszy i uprości twoją codzienną pracę. Powodzenia w trakcie wyboru tego sprzętu!

Artykuł dostarczony przez sklep Technica.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego