Spis treści
ToggleZnasz trufle czekoladowe? Jeśli tak, to teraz pora na trufle jaglane – wegańskie rafaello jaglane. Tylko nie krzyw się nim spróbujesz. Dodaj trochę eksperymentu do swojego życia.
Tak, tak wiem, mój blog powinien się nazywać jaglane.com, a nie eksperymentalnie.com ;) Coraz więcej tutaj przepisów z kaszą jaglaną. No cóż ja poradzę, że wkręciłam się w pieczenie ciast z kaszy jaglanej? Wkręciłam się w to, nie tylko dlatego, że to coś nowego dla mnie, że lubię eksperymentować w kuchni. Wkręciłam się dania i wypieki z kaszy jaglanej, dlatego że zbieram same pochwały za nie, znajomym smakują, proszą o przepisy, a to niesamowicie nakręca i pobudza wyobraźnię. Zatem nie zdziwcie się jak zobaczysz w najbliższym czasie jeszcze więcej ciast z kaszy.
Po udanym debiucie z sernikiem z kaszy jaglanej, sernikiem jaglanym na zimno, brownie z kaszy jaglanej i szarlotce jaglanej, pora na trufle jaglane. Nazwałam je wegańskie rafaello jaglane ponieważ są wegańskie (miałam wegańskiego gościa), są kokosowe i mają w środku migdał. Zupełnie jak oryginalne (i pyszne) rafaello.
Nie ukrywam, że z lekką rezerwą podchodziłam do tego eksperymentu. Nie sądziłam, że kasza jaglana uformuje się w takie zgrabne kuleczki, że wcisnę w nie jeszcze migdał i że zdołam obtoczyć je w wiórkach. Postanowiłam jednak spróbować i nie żałuję i będę dalej eksperymentować w tym temacie.
Takie trufle jaglane możesz obtoczyć w wiórkach kokosowych, w kakao, w wiórkach z czekolady czy w kolorowej posypce. Ponieważ ja jestem fanką wiórek kokosowych to wybór był prosty, choć dla urozmaicenia talerza, kilka obtoczyłam w kakao. Z wiórkami bardziej mi smakowały.
Wegańskie rafaello jaglane czyli trufle jaglane z wiórkami kokosowymi
ok. 20 kuleczek
- 400 ml mleka kokosowego
- 100 g (0,5 szklanki) kaszy jaglanej
- 5 łyżek wiórek kokosowych
- 1,5 łyżki stewii lub cukru pudru (lub do smaku)
- migdały
- wiórki kokosowe lub kakao do posypania
Kaszę jaglaną upraż na suchej patelni. Przelej wodą.
Puszkę z mlekiem kokosowym wstrząśnij, tak aby śmietanka z wierzchu zmieszała się z płynem. Mleczko przelej do rondelka i zagotuj. Dodaj kaszę jaglaną i gotuj ok. 20 minut. W czasie gotowania często mieszaj aby nie przypalić kaszy.
Na sam koniec dodaj stewię lub cukier oraz wiórki kokosowe.
Ugotowaną kaszę przestudź i schowaj do lodówki na kilka godzin (wystarczą 2, u mnie stała w lodówce całą noc).
Następnie z kaszy formuj kuleczki wielkości orzecha włoskiego wciskając do środka po 1 migdale. Uformowane kuleczki obtaczaj w wiórkach kokosowych lub kakao.
3 Responses
Z mlekiem kokosowym i z wiórkami z pewnością by mi posmakowały takie wegańskie rafaello ! :)
nie rozumiem ludzi którzy nie lubią smaku kokosa, a tacy są… dziwne no nie? ;)
Witam, czy jest możliwość wysyłania kcal posiłków, średnio w ciągu dnia spożywam ok 1300-1500 ???????? Pozdrawiam