Ty też możesz pomóc – tak jak potrafisz

O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nie muszę Wam chyba pisać – co to jest, po co, jak i dlaczego.
Każdy Polak zna (a przynajmniej powinien znać) odpowiedzi na te pytania.

Fundacja WOŚP to coś pięknego, wielkiego i niesamowitego – działa tyle lat, gromadzi tyle ludzi, którzy chcą pomagać i uratowała już tyle ludzi – tych mniejszych i większych.

Wielka orkiestra świątecznej pomocy

To jest naprawdę dla mnie niepojęte jak jeden człowiek – Jurek Owsiak, stworzył tak sprawnie działającą „machinę”, która przez 365 (a nawet 366) pomaga potrzebującym, a raz w roku wysyła światełko do nieba i przy okazji gromadzi niesamowite datki dla potrzebujących osób.

Jurek owsiak

I mimo tego całego hejtu na Jurka, na WOŚP i to całe pomaganie, warto jest pomagać.
Wiecie dlaczego? Bo nigdy nie wiecie kiedy to Wy będziecie potrzebować pomocy. Naście lat temu WOŚP pomogła mojemu koledze, dzięki tej pomocy jego serduszko mogło bić, a on mógł łobuzować, a potem wyrosnąć na mądrego chłopaka.
Pamiętam jak dziś z jak dużym przejęciem wrzucałam 10zł (wtedy to było coś) do puszki i jak cieszyło mnie serduszko, które otrzymałam. Pamiętam jak dziś, pamiętam…

Bo widzisz tu nie chodzi o oddanie całej swojej pensji, to nie te klimaty „zastaw się a postaw się”. Podziel się tym co masz, tak jak możesz, tyle ile możesz. Bo wiesz, że to w kupie tkwi siła i nawet mała pomoc z Twojej strony jest naprawdę istotna.

Wielka orkiestra świątecznej pomocy

A jeśli lubisz win-win (lub po prostu tak jak ja kochasz zakupy przez Internet ;)) to wejdź na aukcje WOŚP i znajdź coś dla siebie. Ja polecam Ci moją najukochańszą książkę kucharską – Donna Hay Simple Dinners, która miała honorowe miejsce na regale z książkami i była jedną z nielicznych jakie posiadałam. Piękne zdjęcia, proste i kuszące potrawy, niesamowite pole do eksperymentów kulinarnych.
Dlaczego skoro tak ją uwielbiam chcę ją oddać? Bo nie chcę sprzedawać byle czego, chcę by to miało jakąś wartość.
Książkę możesz kupić tutaj: https://aukcje.wosp.org.pl/donna-hay-simple-dinners-ksiazka-kucharska-i1286406
Inne ciekawe aukcje: https://aukcje.wosp.org.pl

simple-dinners

Donna Hay Simple Dinners

Donna Hay Simple dinners

Donna Hay Simple dinners

 

 

Kilka informacji:

W tym roku jest 23 Finał WOŚP, już w tą niedzielę – 11 stycznia 2015 roku. Cel tej zbiórki to pomoc  w utrzymaniu wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Bo to właśnie dzieci i osoby starsze najbardziej potrzebują naszej pomocy!

Wielka orkiestra świątecznej pomocy

 

 

Zdjęcia książki

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *