Domowe sushi maki – wspólne zwijanie rolek

Zobacz jak miło spędzić czas ze znajomymi robiąc domowe sushi maki czyli zwijając rolki maki i bawiąc się przy tym rewelacyjnie!

Ostatnimi czasy w Eksperymentalnej Kuchni dużo się dzieje, przewija się mnóstwo chętnych do gotowania osób, a śmiechów, rozmów i unoszącej się zabawy nie ma końca. Najwięcej suszujemy, czyli zwijamy rolki sushi robiąc tradycyjne, jak i eksperymentalne maki.

Domowe sushi maki

Najpierw spotkaliśmy się w gronie użytkowników portalu Yelp.pl, gdzie znaleźli się prawdziwi sushi masterzy! Ich maki były idealne, a tamago, które własnoręcznie usmażyli było wyśmienite.

sushi robione w domu

Nasze domowe sushi maki to m.in. nigiri z łososiem, Futomaki z serkiem Philadelphia, łososiem i sałatą, a gdy skończył się ryż zaczęliśmy eksperymenty z tym co zostało. Było pysznie.

Domowe sushi maki

Na kolejne wspólne robienie sushi, w ramach DinnerClub.pl-wspólne gotowanie, przygotowałam się już lepiej, ugotowałam 1,5kg ryżu, aby znów nie zabrakło, a oprócz surowego łososia zaopatrzyliśmy się także w tykwę, krewetki, surimi i wędzonego łososia. Nie wyobrażacie sobie ile myśmy tego sushi zrobili. Ogrom! Tak się przejadłam, że nie mogłam już patrzeć na sushi i to co zostało zapakowałam współbiesiadnikom na wynos.

dinnerclub-wspólne_gotowanie-sushi2

dinnerclub-wspólne_gotowanie-sushi4

Oba spotkania udowodniły, że wspólne gotowanie jest naprawdę fajne, a zwijanie rolek sushi wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Mnóstwo przy tym dobrej zabawy, mnóstwo dobrego sushi i duża oszczędność pieniędzy.

Spodobał się wpis?
Podziel się.
  • Trochę Ci zazdroszczę, ale we wtorek jadę testować sushi w Poznaniu a potem może też zrobię :)