Podejmij wyzwanie! Piecz!

world baking day

Już za kilka dni, dokładnie 19 maja 2013 w niedzielę, będzie Światowy Dzień Pieczenia, czyli World Baking Day. Jaki już Wam wcześniej wspominałam, jest to zabawa dla miłośników domowych wypieków, aby mogli podzielić się swoim zamiłowaniem do pieczenia ciast, muffinek i innych słodkości.
Światowy Dzień Pieczenia ma także na celu nakłonienie do domowego wypieku osoby, które wcześniej tego unikały lub nie wierzyły w swoje możliwości.
ambasador_logo1Na stronie https://worldbakingday.com/pl zgromadzone są przepisy Ambasadorów akcji (mój także), podzielone pod względem stopnia trudności i każdy znajdzie tam coś na swoje możliwości.
Dlatego zachęcam Was do wybrania jakiegoś przepisu, takiego, który Wam się spodoba, czujecie, że sobie poradzicie, a wypiek będzie Wam smakować. Napiszcie potem w komentarzach jak Wam wyszło i wrzućcie zdjęcie na Facebook  .

Wierzcie mi, pieczenie naprawdę relaksuje! Samo wyrabianie ciasta, mieszanie składników, a potem dekorowanie swojego dzieła jest dużo przyjemniejsze od spędzania czasu przed TV. Ja potrafię spędzić cały weekend w kuchni piekąc i bawiąc się tym jednocześnie.

A może skusicie się podjąć wyzwanie i przygotować najtrudniejszy wypiek akcji- Cake Boss, przygotowany przez Buddy Valastro. Przepis znajdziecie tu. Warto sie skusić, bo ciasto ptysiowe nie jest aż tak trudne jak może to się wydawać, a jest przepyszne. Wiem, bo ptysie już robiłam :) Natomiast ciasto francuskie jest jeszcze przede mną, to będzie wyzwanie na ten rok!
Z kolei z Polskich przepisów, najpopularniejszy jest Czekoladowy Smok, który podbił serce w dalekich krajach!

W Polsce akcje patronuje margaryna Kasia, a propozycje wypieków możecie znaleźć także na stronie Mojeciasto.pl.

Zachęcam więc do pieczenia i dzielenia się swoimi dziełami!

sernik-z-sera-ricotta-z-lukrem

Wpis powstał we współpracy z kostką do pieczenia Kasia.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz