owsianka orzechowa

Owsianka orzechowa z sezamem

Dawno owsianki nie jadłam, a w tej wersji jest naprawdę pyszna. Owsianka orzechowa to jest to! Orzechy, sezam, odrobina cukru i soli dla smaku. Niebo w gębie!

owsianka orzechowa

To nagroda z apracowity weekend. Spędzony intensywnie, nawet bardzo- Oczko może potwierdzić moje zaziewanie.

Najpierw sobotnio-poranna akcja Safari- czyli łapiemy miśki (vel koty) biorące się nie wiadomo skąd w każdym możliwym kącie i uciekające od miotły jak szalone, a potem gonitwa na dworzec po Hrabiankę Mamę!
Tak mamuśka wpadła w celach wiadomych, choć niby zakupowych. A zakupów było co niemiara i to udanych :)
I kawusia z ciastkiem, i pyszna kolacja, i zwiedzanie łazienek i jakiegoś tam ogrodu na bibliotece.
Fajno było, ale się skończyło i pora wrócić do rzeczywistości, choć wcale nie takiej szarej.

owsianka orzechowa

A że mój LLordzik po jakiś targach się teraz szlaja to ja szaleję w kuchni owsiankowo :)

p.s. właśnie dostałam opiernicz od Hrabianki Mamy, że na blogu wypisuję, że Hrabianka Mama przyjeżdża…życie ;) Pozdrawiam ;p

 

 

Owsianka orzechowa z sezamem i musem bananowym

1 porcja

  • 50 g płatków owsianych zwykłych
  • łyżka kaszy manny
  • garść posiekanych orzechów włoskich
  • łyżeczka sezamu
  • pół banana
  • łyżeczka cukru brązowego
  • szczypta soli
  • mleko

Ponieważ lubię gęstą owsiankę zwykle dodaję łyżkę kaszy manny, a płatki zalewam na noc wrzątkiem.
Następnego dnia płatki przekładam do garnuszka i zalewam mlekiem, gotuję na wolnym ogniu mieszając co jakiś czas. Wtedy też dodaję mannę.
W tym przypadku w czasie gotowania dodałam rozgniecionego banana. Doprawiłam solą i cukrem, a po uzyskaniu gęstej i kleistej konsystencji przełożyłam do miseczki. Posypałam uprażonymi orzechami i sezamem.
Wyszło pysznie!

owsianka bananowa z orzechami

Inne moje przepisy na owsiankę możesz sprawdzić tu:

Jak pewnie widzicie często do owsianki dodaję orzechy, bo mi bardzo pasują. Orzechy lekko prażę, dięki czemu wzmacniam ich aromat. A w samej owsiance super chrupią :)

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego

28 odpowiedzi

  1. Kubełku tak właśnie często rozmyslam dlaczego tak wiele osób krzywi się na owsiankę

    Kulinarne-smaki coś czuję że i u mnie teraz częściej zagoszczą-mam tzw. fazę ;)

  2. ja tez właśnie mam owsiankę! Dla mnie pycha! Sezam, orzechy, banan – bomba:) Ale za kaszę podziękuję, bo jakiś urazik mam…:(
    A Hrabianka Mama mam moje najserdeczniejsze pozdrowienia!!!

  3. Owsianka musi byc ze 3-4 razy w tygodniu i tez koniecznie ze zwyklych platkow nie jakis blyskawicznych z polowa blonnika.
    Ja gotuje zwykle z posiekanymi suszonymi morelami, a ostatnio na urlopie z suszonymi gruszkami, bo takowe udalo mi sie kupic. Bede musiala wyprobowac Twoja wersje z bananem i sezamem.
    Wczesniej banana dawalam tylko do mleka sojowego.

  4. Ewelajno dla Ciebie bez kaszki :*

    Azzahar a dziękuję :)

    Majanko mi też :)

    Aniu a dlaczego nie jadasz?

    Paulo ale jaka smaczna :)

    Magdo to podaj sobie sama :)

    Karolinko ja też nie ;)

    Slyvia najwyższa pora spróbować

    Thiesso przeprowadzam się do Ciebie!

    Aguś też mi się podobają :)

  5. Gęsta i sycąca. Tak, tak, taką owsiankę, to ja bardzo, bardzo. Choć zazwyczaj robię poł na pół wodę i mleko. I caluteńkiego banana. Mniaaam!

    Pozdrawiam! :)

  6. Princi, to kiedy wpadniesz mi takie śniadanko zrobić? :) Jak ja lubię owsiankę mniam chyba sobie jutro zrobię, tylko bez bananów, bo ich nie ma, ale cosik się wykombinuje, za to po takim pełnym energii danku będę szaleć na kursie że ha :)

  7. No, w sobotę bdziemy się warsztatować, a potem poznawać, to pewnie zejdzie nam do niedzieli. Bierz więc piżamę i banany, a w niedzielę zrobisz nam takie pychotka śniadanko :)
    Buziak :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *