Drabina aluminiowa

Drabina aluminiowa – jakie są jej zalety?

Rosnąca popularność drabin aluminiowych wynika przede wszystkim z ich licznych zalet. Co należy zatem do nich zaliczyć? Czym kierować się przy wyborze drabiny aluminiowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Zalety drabin aluminiowych

Jak wspomniano we wstępie drabiny aluminiowe swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim licznym zaletom. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim niewielką wagę oraz dużą wytrzymałość, dzięki której tego typu konstrukcje mogą być użytkowane przez długie lata. Zastosowanie aluminium sprawia jednak, że drabina jest nie tylko znacznie lżejsza od swoich stalowych odpowiedników, ale również odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. W efekcie może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Zaletą jest także fakt, że drabiny aluminiowe nie rdzewieją oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można utrzymać je w odpowiedniej kondycji przez długi czas.

Czym kierować się przy wyborze drabiny aluminiowej?

Decydując się na zakup drabiny aluminiowej warto zadbać przede wszystkim o to, by była to konstrukcja dopasowana do potrzeb danego użytkownika. W sprzedaży dostępne są bowiem różne rodzaje drabin, o czym można przekonać się pod hasłem: Drabiny aluminiowe – alve.pl. Co jeszcze wziąć pod uwagę przy zakupie drabiny? Przede wszystkim jej długość, ponieważ przekłada się ona na maksymalny zasięg prac wykonywanych na wysokościach. Bardzo ważnym aspektem jest także nośność, ponieważ parametr ten determinuje maksymalne obciążenie drabiny (waga użytkownika oraz sprzętu, z którego korzysta będąc na drabinie). Przy zakupie warto zweryfikować także to, czy drabina posiada odpowiednie certyfikaty, ponieważ determinuje to bezpieczeństwo jej użytkowania zarówno w zastosowaniach prywatnych, jak i komercyjnych. Certyfikaty te potwierdzają bowiem zgodność produktów z obowiązującymi normami, a co za tym idzie wysoką jakość wykonania drabin aluminiowych.

Rodzaje drabin aluminiowych

W sprzedaży dostępne są różne modele drabin aluminiowych, które różnią się przede wszystkim funkcjonalnością. Do zdecydowanie najpopularniejszych należy trzy typu konstrukcji, a mianowicie drabina:

  • przystawna – czyli zdecydowanie najprostsza i z reguły najtańsza drabina aluminiowa, która składa się z jednego przęsła. W efekcie należy ją oprzeć o stabilne podłoże (np. ścianę), co pozwala wykonywać prace na wysokości;
  • rozstawna – czyli konstrukcja składająca się z dwóch takich samych przęseł, która po rozstawieniu jest stabilna i nie wymaga podparcia. Jest bezpieczniejsza w użytkowaniu niż drabina przystawna;
  • wysuwana – czyli konstrukcja rozstawna wyposażona w dodatkowy wysuwany element. W efekcie możliwe jest regulowanie maksymalnego zasięgu drabiny, a co za tym idzie wysokości pracy.

Podsumowując należy stwierdzić, że drabina aluminiowa to konstrukcja, która posiada liczne zalety. Nie może zatem dziwić rosnąca popularność tego typu rozwiązań, które systematycznie wypierają z użytku drabiny stalowe oraz drewniane.

Materiał partnera Drabiny Krause.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego