Catering dietetyczny z wyborem menu

Czy catering dietetyczny przygotowuje posiłki na specjalne życzenie? Sprawdzamy!

Skuteczna i zdrowa dieta to taka, która odpowiada indywidualnym potrzebom. Sposób żywienia musi także być zgodny ze stylem życia i osobistymi preferencjami. Tylko w ten sposób można utrzymać motywację i pozbyć się szkodliwych nawyków. Dlatego wybierając dietę pudełkową, warto ją spersonalizować. Jak to zrobić?

Catering dietetyczny – jak wybrać odpowiednią kaloryczność?

Zapotrzebowanie energetyczne to kwestia bardzo indywidualna. Zależy między innymi od:

  • masy ciała, 
  • wieku, 
  • wzrostu,
  • płci, 
  • stanu zdrowia,
  • poziomu aktywności fizycznej.

Obliczając kaloryczność swojej diety, trzeba wziąć pod uwagę również jej cel. Jeśli chcesz schudnąć, to należy zastosować deficyt kaloryczny – od całkowitej przemiany materii odjąć ok. 500 kcal. Osoby, które chcą zwiększyć swoją masę mięśniową, powinny stosować dietę przekraczającą ich zapotrzebowanie o ok. 250-500 kcal. Z kolei jadłospis, którego kaloryczność będzie równa całkowitej przemianie materii, pozwoli utrzymać wagę na stałym poziomie.

W cateringu żywieniowym można wybierać spośród różnych poziomów kaloryczności. W razie wątpliwości dotyczących obliczania swojego zapotrzebowania energetycznego i doboru diety warto skonsultować się z dietetykiem. 

Dieta pudełkowa dostosowana do potrzeb  

Niektóre osoby mają specjalne wymagania żywieniowe. Może to być związane z różnymi problemami zdrowotnymi jak np. alergie i nietolerancje pokarmowe. Czasami eliminacja niektórych grup produktów jest spowodowana osobistymi preferencjami. Catering dietetyczny oferuje różne rodzaje diet eliminacyjnych. Dostępne jest np. menu z wykluczeniem glutenu, laktozy, nabiału lub ryb i owoców morza. Można także zdecydować się na dietę bezmięsną – wegańską lub wegetariańską.

Specjalne menu znajdą też osoby z cukrzycą lub innymi zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Diety dla diabetyków oraz jadłospisy z niskim indeksem glikemicznym są oparte na węglowodanach złożonych, białku ze źródeł roślinnych i zwierzęcych oraz zalecanych gatunkach olejów. W ofercie dostępne są także diety przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie, które chcą budować swoją masę mięśniową i poprawiać wygląd sylwetki. Proponowane są też jadłospisy pozwalające zapobiegać obrzękom i zmniejszać widoczność cellulitu. Catering oferuje również niskokaloryczne diety odchudzające, które pomagają zdrowo i trwale zredukować masę ciała i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Catering dietetyczny z wyborem menu – rozwiązanie dla osób wymagających

Ciekawym rozwiązaniem jest także dieta z wyborem menu. Decydując się na taką opcję, można samemu komponować swoje codzienne jadłospisy i wybierać ulubione potrawy. Każdego dnia dostępnych jest 25 różnych dań do wyboru. W taki sposób najłatwiej jest unikać nielubianych produktów i potraw. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje dieta pudełkowa z wyborem menu, to na stronie cateringu dietetycznego znajdziesz zarówno cenę, jak i informacje o aktualnych promocjach: https://www.wygodnadieta.pl/.

Dieta pudełkowa na zamówienie

Jeśli jednak czujesz, że taki poziom personalizacji diety cateringowej to wciąż za mało, warto skonsultować się bezpośrednio z cateringiem i zapytać o możliwość dostarczania posiłków na specjalne zamówienie. Podjęcie się jego realizacji zależy od wielu czynników – lokalizacji, liczby zamawianych diet czy konkretnych wymagań. Catering podchodzi do takich zapytań indywidualnie i z pewnością udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji dotyczących specjalnych zamówień. 

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

 

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego