Czarna lampa sufitowa do przedpokoju

Czarna lampa sufitowa do przedpokoju – praktyczny reflektor, gustowny plafon czy intrygujący klosz?

Chociaż może się wydawać, że czarna lampa jest uniwersalnym elementem dekoracyjnym, to drobne detale i wielkość lampy przesądzą o tym, czy będzie pasowała do danego pomieszczenia. Podpowiadamy, jaką lampę sufitową wybrać do przedpokoju!

Jak wybrać odpowiednią lampę do przedpokoju i dlaczego to takie ważne?

Przedpokój to przestrzeń tuż za progiem mieszkania lub domu, z której najczęściej można przejść do poszczególnych pokoi. Zwykle ma kształt kwadratu i nie ma okien. W przedpokoju często znajdują się lustro, regał na buty i wieszaki na kurtki. To tam przygotowujemy się przed wyjściem z domu. Jest to również miejsce reprezentacyjne, bo zazwyczaj tutaj witamy gości. Z tych powodów wybór odpowiedniego oświetlenia do przedpokoju jest bardzo ważny. Możemy wyróżnić kilka czynników, które będą miały wpływ na wybór lampy do tego pomieszczenia:

  • kształt przedpokoju – w pomieszczeniu na planie kwadratu i prostokąta sprawdzi się większość lamp;
  • wystrój wnętrza – rodzaj lampy powinien być wybrany zgodnie ze stylistyką przedpokoju;
  • wysokość sufitu – nie w każdym przedpokoju sprawdzi się długa wisząca lampa;
  • wielkość wnętrza – lampa nie powinna przytłaczać pomieszczenia;
  • inne źródła światła – okna, kinkiety czy taśmy ledowe.

W większości przedpokojów dobrze będą wyglądać czarne lampy sufitowe. Trzeba tylko odpowiednio wybrać model – oto nasze propozycje!

Reflektor – praktyczne oświetlenie przedpokoju

Reflektory są typem oświetlenia, które sprawdzi się zwłaszcza w przestrzeniach loftowych, ale pasuje także do nowoczesnych czy eklektycznych wnętrz. Czarne lampy sufitowe do salonu i jadalni w tym stylu można zamontować także w przedpokoju. Reflektory emitują mocne światło, które kieruje się najczęściej na konkretny element w pomieszczeniu. Z tego względu, zamiast pojedynczej lampy warto wybrać wielopunktową, która lepiej rozjaśni pokój. W większości przedpokojów najlepszym rozwiązaniem będzie listwa, która wygląda dobrze nawet w niewielkich pomieszczeniach z niskim sufitem. Aranżację z tym typem oświetlenia można dopełnić małym reflektorkiem zamieszczonym np. nad lustrem. Taki model czarnej lampy sufitowej w sklepie stacjonarnym i na stronie internetowej oferują Salony Agata.

Plafon – minimalistyczny i gustowny wybór

Plafony są jedno lub wielopunktowymi lampami, które emitują rozproszone światło. Najczęściej spotyka się płaskie i okrągłe lub ewentualnie kwadratowe plafony, które świetnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, nawet tych z bardzo niskim sufitem. W przedpokoju o większych wymiarach często montuje się nawet dwa lub trzy plafony, które tworzą świetlną kompozycję. Poza tym można zdecydować się na dodatkowe źródło światła, np. kinkiet przy lustrze. Czarne nowoczesne lampy sufitowe tego typu są utrzymane najczęściej w minimalistycznej stylistyce i mają stonowane kolory, jednak w sklepach są też bardziej oryginalne modele. Ciekawym dodatkiem do eleganckich przedpokojów będzie np. czarno-złoty plafon.

Klosz – idealny do dużego przedpokoju

Ten typ czarnej lampy sufitowej wiszącej sprawdzi się zwłaszcza w dużych pomieszczeniach. Do eleganckich przedpokojów warto wybrać lampę z klasycznym kloszem, który zapewni optymalne oświetlenie. W loftowych wnętrzach bardzo dobrze będzie wyglądać lampa z geometrycznym drucianym kloszem i ozdobną żarówką. Dobrym rozwiązaniem są także modele z trzema kloszami przymocowanymi do listwy. Ten rodzaj oświetlenia może okazać się jednak zbyt przytłaczający w mniejszych przedpokojach. Pamiętaj, że każde wnętrze jest inne – dlatego lampę sufitową trzeba dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę aspekty estetyczne i praktyczne.

Artykuł sponsorowany.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego