Czajnik elektryczny z regulacją temperatury – TOP 5 polecanych modeli

Jak zagotować wodę na herbatę? Większość osób nawet się nie zastanawia i zamiast tradycyjnego czajnika z gwizdkiem, wybiera czajnik elektryczny. Zwłaszcza, że korzystanie z niego jest wygodne, a cena tego rodzaju urządzenia – w większości przypadków przystępna. Warto mieć jednak świadomość, że czajnik czajnikowi nierówny – możemy wybierać zarówno podstawowe modele, jak również te bardziej zaawansowane. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest regulacja temperatury. Jaki czajnik tego typu sprawdzi się najlepiej?

Czajnik z regulacją temperatury – dlaczego warto?

Nowoczesne rozwiązania w kuchni znacząco ułatwiają przygotowywanie posiłków i napojów. Innowacyjne funkcjonalności zawitały nawet to stosunkowo prostych urządzeń, takich jak czajniki elektryczne. Jedną z najważniejszych funkcji tego typu jest regulacja temperatury. Kiedy może się przydać?

Jak się okazuje, w wielu sytuacjach:

 • aby przygotować różne rodzaje herbat i naparów, wymagających zalania wodą o różnej temperaturze,
 • by przygotować aromatyczną kawę – wielu ekspertów jest zgodnych, że nie powinno zalewać się jej wrzątkiem,
 • aby przygotować mleko modyfikowane dla maluszka, które musi zalane wodą w odpowiedniej temperaturze,
 • by ugnieść ciasto drożdżowe – w przepisach na nie podkreślany jest często odpowiedni stopień podgrzania wody.

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury to sprzęt, który warto mieć w domu, bo przydaje się w wielu sytuacjach. Jaki model wybrać? Pora przyjrzeć się bliżej konkretnym propozycjom!

Jak wybrać czajnik z regulacją temperatury?

Zwykle wyborowi drobnych urządzeń AGD nie poświęcamy tyle czasu, co w przypadku zmywarki czy lodówki. To niekoniecznie dobre rozwiązanie, zważywszy, że z takiego sprzętu korzystamy na co dzień, mocno go eksploatując. Dlatego zanim zdecydujemy się na czajnik elektryczny z regulacją temperatury, dobrze sprawdzić jego najważniejsze parametry.

Na co zwrócić uwagę, wybierając czajnik elektryczny? Oto lista kluczowych kwestii:

 • pojemność,
 • materiał wykonania,
 • moc grzałki,
 • rodzaj wskaźnika poziomu wody,
 • głośność pracy,
 • długość przewodu,
 • dodatkowe funkcje i zabezpieczenia.

Czas przejść do polecanych modeli z regulacją temperatury!

Czajnik z regulacją temperatury – polecane modele

Wśród czajników elektrycznych, tych z regulacją temperatury jest znacznie mniej niż bez tej opcji. Dlatego dobrze sprawdzić najciekawsze modele, które pozwalają regulować temperaturę i wybrać ten, który najbardziej przypadnie nam do gustu.

Jakie czajniki są warte uwagi?

 • Czajnik TEFAL KO8518 Display Digital – elegancki czajnik o pojemności 1,7 l, który dobrze będzie komponował się z nowoczesnym wnętrzem kuchni. Na bieżąco sprawdzimy temperaturę wody dzięki czytelnemu elektronicznemu wyświetlaczowi na obudowie. Możemy wybierać spośród 5 ustawień temperatury, a dodatkowo – po podgrzaniu wody, jej ciepło jest podtrzymywane jeszcze przez 30 minut.
 • Czajnik AMICA KM 6011 – ten model jest łatwy w obsłudze dzięki wygodnemu panelowi sterowania. Możemy ustawić taką temperaturę podgrzania wody, jakiej aktualnie potrzebujemy – co do stopnia. Funkcja automatycznego podtrzymywania temperatury pozwoli zatrzymać ciepło podgrzanej wody, na przykład po to, by zaparzyć kolejną herbatę. Czajnik ma pojemność 1,5 l.
 • Czajnik ZELMER ZCK8026 – wykonany ze szkła czajnik o pojemności 1,7 l. Dzięki przezroczystej obudowie od razu wiemy, ile wody znajduje się w środku. Temperaturę możemy regulować za pomocą przycisków na uchwycie, wybierając jeden z określonych jej poziomów. Podczas gotowania wody wnętrze czajnika podświetlane jest w efektowny sposób.
 • Czajnik ŁUCZNIK WK 2020 – kolejny czajnik ze szkła w zestawieniu, o dużej pojemności 1,8 l. Możemy ustawić temperaturę na jednym z 5 poziomów, a po zakończeniu podgrzewania, woda może być ciepła jeszcze przez dwie godziny dzięki funkcji podtrzymywania temperatury. Wnętrze czajnika podświetlane jest podczas podgrzewania wody, zapewniając przy tym ciekawe efekty wizualne.
 • Czajnik SAM COOK PSC-111/B – wyróżniający się designem, bezprzewodowy czajnik o pojemności 1,7 l. Szklany dzbanek umieszczony jest w nienagrzewającej się obudowie, na której znajdziemy elektroniczny wyświetlacz informujący o temperaturze. Możemy wybierać spośród 5 jej ustawień, od 40 do 100 stopni.

Sprawdź czajniki elektryczne dostępne w MediaMarkt,pl!

Artykuł gościnny mediamarkt.pl

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego