co jedzą paryżanie

Co jedzą paryżanie? – Popularne wybory żywieniowe

Paryż to miasto piękne i pełne niespodzianek czyhających na nas na każdym rogu. Z tego też względu warto pamiętać o tym, że wiele ciekawych kwestii nie mieści się wyłącznie na zewnątrz. To kuchnia Paryżanów może was przywieźć na całkiem nowe kulinarne tory. Co jedzą Paryżanie? Czy te smaki mogą przypaść wam do gustu, czy wręcz przeciwnie? Poznajcie ich najpopularniejsze wybory i propozycje żywieniowe.

Codzienne Paryskie Tradycje

Jak wiadomo, każda kultura ma swoje małe i duże tradycje, których skrupulatnie się trzyma. W przypadku mieszkańców Paryża nie mogło być inaczej. Jakie są ich codzienne tradycje? Przykładowo, ludzie zamieszkujący miasto wieży Eiffla są dla siebie ogromnie uprzejmi i zawsze służą pomocą. Warto być dla nich takim samym, gdyż w innym razie potraktują to jako nietakt. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

W dodatku ich główną cechą jest wielki szacunek do jedzenia i posiłków. Nie powinniście zatem jeść w biegu w żadnym miejscu tego miasta. Tutaj ceni się powolne delektowanie się przyrządzonymi posiłkami w miłym towarzystwie. Kupując jedzenie u miejscowych rolników, nie dotykajcie produktów, dopóki ich nie kupicie. Paryżanie nie mają w zwyczaju dotykania wypieków, warzyw i owoców przed dokonaniem zakupu.

Paryż może różnić się od znanych polskich miast, ale są takie elementy kulturowe, które łączą nas wszystkich. Mowa rzecz jasna o sportowych emocjach, za którymi przepadamy. Jeśli chcecie sporo zyskać na poprawnym obstawieniu wyniku wydarzenia sportowego, to koniecznie sprawdźcie GoPlusBet kod promocyjny. Dzięki jego wykorzystaniu możecie liczyć na bonusy urodzinowe, jak również zakład bez ryzyka.

Co Jedzą Paryżanie – Dieta Mieszkańców Stolicy

Przejdźmy teraz do najważniejszej kwestii, czyli tego, co jedzą mieszkańcy stolicy Francji. Zacznijmy od śniadań, które owiane są nutą kontrowersji, bo najczęściej spożywa się je na słodko i wtedy nazywa się je petit déjeuner. W jego skład wchodzą oczywiście croissanty, pain au chocolat, brioche czy też tosty oraz bagietki. Paryżanie uwielbiają łączyć je ze słodkimi konfiturami oraz dżemami w rozmaitych smakach. Jakie są najpopularniejsze?

Wśród tych, które cieszą się największą popularnością, znajdziemy konfiturę z mleka, morelową, z czereśni, czy też truskawkową. Najczęstszym dodatkiem w formie picia jest świeży sok pomarańczowy, kawa lub herbata. Kolejnym punktem jest obiad, po który Paryżanie często udają się do restauracji. Spożywają wtedy posiłek trzydaniowy. Pierwszą opcją z tego zestawienia, jest przystawka, którą może być zupa lub sałatka.

Następnym elementem posiłku jest danie główne, które w tym przypadku opiewa na mięso lub rybę oraz ryż, makaron, bądź kasza z dodatkiem warzyw. Koniec posiłku obiadowego to oczywiście niezbyt wielki pyszny deser. Niekiedy zdarza się, że dzieci w szkołach między obiadem a kolacją jedzą jeszcze podwieczorek. Najczęściej są to przekąski, takie jak ciasteczka, lub niewielki posiłki z owoców.

Paryska Kolacja – Z Czego Się Składa

Ostatnim punktem, jeśli chodzi o jedzenie Paryżan, jest oczywiście kolacja. Z czego składa się jadłospis na tę porę dnia? W tym przypadku mieszkańcy Paryża decydują się na kolejny trzydaniowy posiłek. W tym przypadku zaczynamy od apéritif, czyli lekkiego alkoholu (do 35%) podanego z drobnymi przekąskami. Jego zadaniem jest pobudzenie apetytu. Następnie sięgamy po przystawkę, danie główne oraz deser.

Jak widać, Francuzi mogą pochwalić się ciężką kuchnią pełną słodkości, która u nas nie jest tak powszechnie dodawana do jadłospisu. Zaskakujące może wydawać się również to, jak celebrują oni każde danie, które spożywają. Dla nich nie liczy się samo jedzenie, ale jego smak oraz towarzystwo, w którym je spożywają.

Artykuł sponsorowany.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego