Zainwestuj w futrynę regulowaną! Dlaczego warto?

Inwestycja w stolarkę drzwiową powinna być wcześniej dobrze przemyślana. Obecnie na rynku można znaleźć rozwiązania, które nie tylko ułatwią znacznie montaż drzwi, ale również znacznie podniosą ich wydajność. Jednym z takich pomysłów jest regulowana futryna. Jej montaż to niezwykle mądra decyzja. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule!

Jest niezastąpiona przy drzwiach na wymiar

Futryna regulowana to pomysłowe rozwiązanie, które niewątpliwie cechuje wiele zalet. Jedną z nich jest jej ważne zastosowanie przy drzwiach robionych na konkretny wymiar. Takie wejścia mają niestandardowe rozmiary. Dlatego w ich przypadku koniecznością staje się dobranie odpowiednich futryn. A ościeżnica regulowana jest doskonałą odpowiedzią na tego typu potrzeby. Co ważne, dzięki jej starannemu zamontowaniu cała konstrukcja będzie być bardzo stabilna.

Dzięki niej zapobiegniesz mostkom termicznym

Montaż futryny regulowanej warto zostawić osobom, które się na tym dobrze znają. Tylko takie działanie umożliwi ci pełne skorzystanie z jej zalet. A niewątpliwie kolejną z nich jest możliwość zapobiegania mostkom termicznym. Jako powód ich powstawania najczęściej podaje się złą izolacyjność progów. A to często prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji.

Jedną z nich jest wychłodzenie pomieszczenia. Mimo iż w niektórych pokojach może to nie być aż tak ważna wada, to warto zadbać o to, aby pomieszczenie dla dziecka zawsze cechowało się odpowiednią, raczej wysoką temperaturą. Powstanie mostków termicznych może doprowadzić także do skraplania się w nich niekiedy dużej ilości wody.

Rozwiązaniem tego problemu jest futryna regulowana. Dzięki niej nie będziesz miał do czynienia z powstaniem mostków termicznych. A to umożliwi ci cieszenie się ciepłem w swoim domu, w każdym pomieszczeniu, w którym zamontowano regulowaną futrynę.

Szansa na dobrze dopasowane zawiasy i indywidualny sposób otwierania drzwi

Liczba zawiasów w drzwiach ma istotne znaczenie dla ich późniejszego prawidłowego funkcjonowania. W momencie, w którym decydujesz się na dany ich model, zamów od razu do nich odpowiednią regulowaną futrynę. Wówczas całość będzie stanowić pewny komplet, który można od razu zamontować w swoim domu.

Futrynę regulowaną można dopasować ściśle do dotychczasowego otwierania i zamykania drzwi albo wybrać, inne całkiem nowe rozwiązanie w tym zakresie. Wiele zależy od twoich preferencji. Co ważne, położenie drzwi wewnętrznych prawych będzie się różniło od drzwi wewnętrznych lewych. Ma to bardzo duży związek z zawiasami.

Futrynę regulowaną warto kupić od razu z drzwiam

Szukanie odpowiedniej regulowanej futryny do danych drzwi zazwyczaj kosztuje wiele czasu, energii i niekiedy rodzi pewne komplikacje. Bez wątpienia nie jest to proste zadanie. Przy tych zakupach dużą wartość ma również aspekt estetyczny. Nie każda futryna regulowana pasuje do danych drzwi swoim kolorem czy stylem. Jak zatem można ułatwić sobie to zadanie?

Najlepszym w tym przypadku rozwiązaniem, do którego gorąco cię zachęcamy, jest zakup kompletu, czyli drzwi razem z futryną regulowaną. Zrealizowanie takiego pomysłu bez wątpienia oszczędzi twój czas, a nie rzadko również zapobiegnie niepotrzebnemu zakłopotaniu czy zdenerwowaniu. Jeżeli twoje drzwi cechują się stylem vintage, od razu kupiona futryna regulowana będzie do nich doskonale pasować.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, zdecydujesz się na zakup futryn regulowanych do swojego domu. Już wiesz, jak wiele korzyści wnosi to rozwiązanie do funkcjonalności i praktyczności każdego wejścia w budynku mieszkalnym. Dlatego warto, abyś wykorzystał ten pomysł w swoim domu.

Treść promowana

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego