Przyścienna wanna wolnostojąca: jak wybrać idealny model dla Twojej łazienki?

Łazienka wykorzystywana jest głównie do codziennej higieny, lecz nie tylko. Dla wielu osób staje się ona także przestrzenią do wieczornego relaksu. Z tego też powodu coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na jej funkcjonalność, ale i estetykę. Jednym z elementów, który może nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, jest przyścienna wanna wolnostojąca. Ze względu na różnorodność kształtów, wzorów i materiałów, wybór idealnej wanny może być jednak nie lada wyzwaniem. Jak wybrać tę odpowiednią? Poniżej służymy wskazówkami!

Przyścienna wanna wolnostojąca, czyli jaka?

W sklepach z armaturą łazienkową znaleźć możesz przeróżne typy wanien. Szukasz czegoś ciekawszego niż klasyczny model? Warte uwagi z pewnością są przyścienne wanny wolnostojące. Co je wyróżnia? Tego typu modele montuje się wzdłuż ściany, z którą zintegrowane są one jedynie jednym bokiem. Wolnostojąca konstrukcja sprawia, że mogą być one umieszczone w dowolnym miejscu wzdłuż ściany dzięki obecności w ich budowie podstawy lub nóżek. Wiele wartych uwagi przyściennych wanien wolnostojących znajdziesz tu: https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym/wanny-przyscienne-narozne-wolnostojace.html.

Tego rodzaju wanny łączą w sobie zalety zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Ich unikalny design sprawia, że mogą one dodać elegancji oraz nowoczesności wnętrzu każdej łazienki. Co więcej, przyścienna wanna wolnostojąca umożliwia lepsze wykorzystanie przestrzeni łazienki, gdyż pozwala na umieszczenie innych elementów wyposażenia, takich jak szafki czy półki, w bezpośrednim sąsiedztwie wanny.

wanna wolnostojąca przyścienna.jpg

Czym się kierować przy wyborze wanny przyściennej wolnostojącej?

Aranżacja łazienki wymaga wielu przemyślanych decyzji. Wanna jako element, który zajmuje w niej najwięcej miejsca, powinna być starannie dopasowana do reszty planowanego wyposażenia. Zastanawiasz się, o czym należy pamiętać przy kupnie modelu wolnostojącego przyściennego? Poniżej znajdziesz kilka wartościowych wskazówek.

Wymiary wanny dopasowane do rozmiarów łazienki

Przede wszystkim, upewnij się, że wybrana wanna przyścienna wolnostojąca będzie odpowiednia dla rozmiarów Twojej łazienki. Zanim zakupisz konkretny model, zmierz przestrzeń, w którym planujesz go postawić. W ten sposób sprawdzisz, czy wanna nie będzie zbyt duża lub zbyt mała.

Pamiętaj też o tym, że wymiary wanny należy dobrać do jej przyszłych użytkowników. Jeśli dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, zadbaj o to, by w danym modelu móc się swobodnie rozsiąść. Jej długość warto dopasować do wzrostu najwyższego domownika, dzięki czemu będzie ona wartościowym zakupem dla każdego.

Styl i design wanny a aranżacja łazienki

Wymiary wanny to jedno, jej styl to drugie. Oba aspekty są niezwykle istotne, dlatego żadnego z nich nie należy lekceważyć. Na jaki model postawić? Wiele zależy od Twoich upodobań oraz efektu stylizacyjnego, jaki chcesz osiągnąć w łazience. Do wyboru masz m.in. kwadratowe czy owalne, o jednym wyższym końcu bądź te uformowane w odwróconą delikatną literkę C. Zależnie od zaplanowanego umiejscowienia armatury, w sprzedaży znajdziesz też modele wanien z odpływem na środku lub boku. Zastanów się, który z tych wariantów najlepiej wpisze się w Twoją przestrzeń.

Materiał wykonania przyściennej wanny wolnostojącej

Niezwykle ważny przy kupnie wanny jest również materiał jej wykonania. To od niego będzie bowiem zależała jej trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Będzie on warunkował także łatwość czyszczenia wanny.

Przyścienne wanny wolnostojące najczęściej wykonywane są z akrylu. Jest on niezwykle lekki i odporny na uszkodzenia, a przy tym jest dobrym izolatorem cieplnym. W takiej wannie woda dłużej utrzyma swoją temperaturę, a to przełoży się na większą przyjemność korzystania z niej.

Powyższe aspekty nie są oczywiście jedynymi, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie przyściennej wanny wolnostojącej. Pamiętaj też o łatwości czyszczenia i konserwacji wanny, a także o budżecie, jakim dysponujesz. Powodzenia w szukaniu idealnego wariantu!

Wpis opracowany przez Łazienki Rea.

Podziel się
Facebook
Pinterest
Powiadom znajomego